THE BEST SIDE OF VAJINISMUS ILAçLARı

The best Side of vajinismus ilaçları

The best Side of vajinismus ilaçları

Blog Article

Dış gebelik aynı zamanda ektopik gebelik olarak da adlandırılır. 80 gebelikten yaklaşık 1'i ektopiktir, bu durum bazı kadınlar için yaşamı tehdit edebilir. Dış gebelik, normal hamilelik belirtileri taşıdığını için anne adayı tarafından ayırt edilememektedir.

Yapılacak herhangi bir hamilelik testinin sonucu pozitif olacaktır. Ancak yine de dış gebelik normal bir şekilde devam edemez.

Bazen de hızlı gelişimi sırasında anne vücudundan yeterli kan alabilmek için organın duvarını aşar. Bu da kan damarlarının duvarını bozarak ani kanamalara neden olabilir.

Hamilelikte risk taşıyan bir durum olan dış gebelik, anne ve baba adaylarını üzen durumlardan biridir. Hamilelik testinde olumlu çıksa dahi ilk üç ayda bebeği ve anneyi kaybetme durumunun olduğu dış gebelikte bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

Dış gebelik kadının hayatını riske atan ve bazen kayıplara varan ciddi bir rahatsızlıktır. Bu nedenle kesinlikle arka plana atılamamalı ve tedavi edilmelidir.

Bu hormon tamamen aşağı inip sıfileır olmazsa, gebelik dokusu tam olarak vücut dışına atılamamış anlamına gelir. Bu durum ise ek tedaviler ile giderilir.

Bu tür kanamalar genellikle gebeliğin ilk aylarında ortaya çıkar ve kan kırmızısı veya kahverengi olabilir.

Dış gebeliği teşhis etmek için doktor birkaç test yapacaktır. Bu bir pelvik muayene ve hamileliğin onaylanmasını içerebilir. Bu testler aşağıdakiler dış gebelik görülme oranı gibidir:

Kanama bazen hafif lekelenme şeklinde başlayabilir ve daha sonra daha yoğun hale gelebilir. Bununla birlikte herhangi bir düzensiz vajinal kanama durumu dış gebelik gibi ciddi bir sağlık sorununa işaret edebileceğinden doktora danışılması önemlidir.

Belirtilerinize ve dış gebeliğin ne zaman keşfedildiğine bağlı olarak; tedavi ilaç, laparoskopik cerrahi veya abdominal cerrahi kullanılarak yapılabilir.

Dış gebelikte ilk başta herhangi bir belirti fark etmeyebilirsiniz. Bununla birlikte, dış gebeliği olan bazı kadınlarda, adet gecikmesi, meme hassasiyeti ve mide bulantısı gibi olağan erken gebelik belirtileri veya semptomları vardır.

Dış gebelik belirtileri kişiden kişiye değişebilir ve bazı kadınlar hiç belirti yaşamazlar. Bununla birlikte, dış gebeliğin yaygın olan ve aşılama sonrası dış gebelik belirtileri veya semptomları şunları içerebilir:

4 haftalık dış gebelik belirtileri ise erken teşhis için kritik önem taşır. En yaygın 4 haftalık dış gebelik belirtileri arasında şunlar yer almaktadır.

Teşhisin bir diğer adımı ise transvajinal ultrasondur. Bu işlemde, özel bir çubuk şeklindeki alet vajinanıza yerleştirilir ve doktorunuz rahimde bir gebelik kesesi olup olmadığını görebilir.

Report this page